blog nejen o ženách a nejen pro ženy..

pravidelná dávka sebevědomí

26.10.2023

Příprava pleti na zimu


Teď je ta správná doba začít připravovat pleť na zimní období a věnovat ji nadstandartní péči. 

Nejvíce pleti škodí přechody z tepla do zimy. V zimním období musíme své pleti dodat ten správný výživný a regenerační koktejl.

Zimní počasí pleť vysušuje a pokožka trpí dehydratací. Střídání teplot způsobuje zvýšené prokrvení pleti a tím může dojít i k poškození struktury pleti a stává se citlivější. Proto potřebujeme především pleť hydratovat. A také chránit před sluncem, které i v zimním období je dosti ostré.

Obzvláště pleti prospívá - SAUNOVÁNÍ ♥

V péči o pleť nestačí pouze vnější péče, ale neméně důležitá je VNITŘNÍ PÉČE - např. MULTI KOLAGEN k hydrataci, zpevnění a výživu pleti.

Zvolte si značku a firmu, která vám bude vyhovovat kvalitou, cenou a také přístupem. Já zvolila značku BLUE NATURE, kde jsem i ambasadorkou a jsem maximálně spokojená.

Můžete se přidat ke mně do týmu a využívat různé výhody, slevové akce a získat spoustu dárečků.

V péči o pleť úplně stačí dodržet tři základní kroky:

1.       Čištění pleti

Očista pleti ráno i večer by měla být rituál, který dodržujeme po celý rok. Je dost podceňován a to je základní chyba v péči o pleť. Vždy vyčistit pleť vhodným přípravkem, který je určen pro jednotlivé druhy pleti a dočistit pleťovým tonikem. Tohle je ZÁKLAD !!!

 

2.       Výživa pleti

Zvolte si správné sérum pro svou pleť a dopřejte ji výživné látky. Sérum je velice důležitou součástí v péči o pleť. ODBORNÍCI v oboru vám určitě poradí, jaké sérum zvolit. Některá jsou vhodná na den a některá pouze na noc. Nezaměňujte, můžete své pleti způsobit problémy.

 

3.       Zvolit správný krém a pleťovou masku

V zimě volíme hutnější hydratační krémy obohacené o výživné složky a kyselinu hyaluronovou a dbáme na REGENERACI PLETI.  Tu nám zajistí pleťové masky. Ty dáváme 1 – 2x týdně.

1x týdně volíme pleťovou masku, která obsahuje potřebné výživné látky a působí hlouběji do pleti a 1x týdně si můžeme pleťovou masku vyrobit i doma. Doma vyrobené masky působí na povrchu pleti a jsou také velice potřebné, aby pleť relaxovala.

Na výrobu domácí pleťové masky můžeme použít avokádo, okurek, olivový olej, zakysanou smetanu…prostě vše co máme v kuchyni. Pleť je krásně osvěžená a působí mladistvým dojmem.

Naprosto stejnou péči potřebuji i naše RUCE a RTY. Péče o ruce a rty by se měla stát úplnou samozřejmostí pro každý den.

Ruce – dopřejte svým rukám kvalitní krém, 1x týdne olejový zábal a od prvních mrazíků noste rukavice.

Rty – Peelingy na rty opravdu KVALITNÍ A MIMOŘÁDNÁ PÉČE. Bývají i v tyčinkách, jsou velice šetrné a můžete používat každý den. Samozřejmostí by měl být balzám na rty s kyselinou hyaluronovou a občas si udělat peeling na rty.

 

trojkaKOLAGENPURE+SERA1

melounovy-peeling-na-rtyNUTRIKOSMETIKA1.jpg