blog nejen o ženách a nejen pro ženy..

pravidelná dávka sebevědomí

05.10.2020

ZÁKLADY zdravé pleti po celý život


Každý člověk je originál. Každý člověk má pleť a každý člověk touží po tom, aby byl zdravý a cítil se dobře. Celé naše tělo je souhrnem orgánů, které vzájemně spolupracují. To znamená, že i zdravá a krásná pleť souvisí s naším organismem. Zdraví a krása souvisí s obsahem KOLAGENU v našem organismu - https://1url.cz/lzUf4

Kůže je náš největší orgán. Pro tělo je nepostradatelná. Funguje totiž jako ochrana před vnějšími vlivy. Také je na ni vyvíjen největší tlak, co se týče životního prostředí.

V průběhu života se kůže neustále obměňuje, cyklus regenerace a obnovy pleti trvá asi 27 dnů. Pro zachování zdraví, vitality a funkčnosti pleti, stejně jako udržení její ochranné funkce, je potřeba o ni důsledně pečovat. A jelikož všechno souvisí se vším, tak pokud chceme vidět opravdu výsledky, je nutno pečovat o pleť vně i vnitřně

Každý člověk je originál. Každý člověk má pleť a každý člověk touží po tom, aby byl zdravý a cítil se dobře. Celé naše tělo je souhrnem orgánů, které vzájemně spolupracují. To znamená, že i zdravá a krásná pleť souvisí s naším organismem.

Kůže je náš největší orgán. Pro tělo je nepostradatelná. Funguje totiž jako ochrana před vnějšími vlivy. Také je na ni vyvíjen největší tlak, co se týče životního prostředí.

V průběhu života se kůže neustále obměňuje, cyklus regenerace a obnovy pleti trvá asi 27 dnů. Pro zachování zdraví, vitality a funkčnosti pleti, stejně jako udržení její ochranné funkce, je však třeba o ni důsledně pečovat. A jelikož všechno souvisí se vším a pokud chceme vidět opravdu výsledky, je nutno pečovat o pleť vně i vnitřně.

Základní kroky v péči pro všechny druhy pleti:

  • Vyživit a zpevnit VNITŘNĚ
  • Čištění
  •  Tonizace
  • Vnější výživa a ochrana pleti

 Vyživit a zpevnit pleť VNITŘNĚ - https://1url.cz/lzUf4

Kvalita a vitalita pleti závisí i na našem jídelníčku. Zbytečně budete kupovat drahé kosmetické přípravky, pokud kvalitu pleti nepodpoříte zevnitř. To znamená nedržet žádné diety a dát pleti vše co potřebuje. Například hodně skloňovaný je KOLAGEN - https://1url.cz/lzUf4.

Kolagen je považován za komplexní protein. Jedná se o nejhojnější a nejdůležitější druh proteinu v našem těle. Skládá se z 19 různých aminokyselin a v rámci organismu tvoří 30 % veškerých bílkovin. V našem těle existuje mnoho různých typů kolagenu. A kde se všude nachází:

Kolik procent jednotlivých částí našeho těla tvoří kolagen?

·       90 % očního bělma

·       80 % šlach

·       75 % pokožky

·       60 % chrupavek

·       30 % kostí

·       1–10 % svalové hmoty    zdroj: internet

po 25 roku života se kolagen vytváří jen z části a po 40 roce se v těle nevytváří skoro vůbec. Ani dobrá strava nám v dnešní době nezajistí potřebné množství kolagenu, které naše tělo a pleť potřebuje. Proto musíme kolagen tělu dodávat. Zpomalujeme tím stárnutí těla, orgánů i pleti.

Jak na to? Nakoukněte https://promeny.myduolife.com ráda poradím, jak na to. Je důležité, aby byla spokojena pleť i peněženka.

Čištění pleti:

Podle druhu pleti a podle věku vybíráme čistící přípravky. Na trhu je opravdu velký výběr. Jak se v tom vyznat? Probereme podrobně v dalších článcích.

Vyvarovat bychom se ale v každém případě měli přípravkům s alkoholem. Pro kvalitní čištění pleti můžeme vybírat pleťové vody, gely, čistící krémy, čistící mléka, peelingy jak gelové, tak krémové a enzymatické….

Tonizace:

Často opomíjený krok v péči o pleť. Tonizace je důležitá pro uzavření pórů. Používáme tonizační vodu, nebo tonik a vždy po vyčištění pleti tuto ztonizujeme.

Vnější výživa a ochrana pleti:

Zde je důležité rozlišovat denní a noční péči. Ve dne pleť odpočívá, v noci pracuje. Proto ji ve dne chráníme a v noci vyživujeme. Výběr krémů podřizujeme ročnímu období, kvalitě pleti, věku a způsobu života.

 

Pár tipů k dokonalé pleti:

STRAVA – nemusíte držet žádné diety, ale trochu se nad svým jídelníčkem zamyslet. Nechybí v něm něco? Máte v něm dostatek vitamínů, minerálů a prospěšných látek. Do jídelníčku doporučujeme zařadit zeleninu, ovoce, ořechy a luštěniny.

SPÁNEK – dopřejte si alespoň 7  hodin spánku denně. Pokud budete spánek šidit, projeví se to na vzhledu vaší pleti.

DŮKLADNÉ ODLIČOVÁNÍ – a to každý večer. I v tom případě, že nepoužíváte make-up. Pleť potřebuje každý večer pořádně vyčistit.

HYDRATACE – čistá voda umí odplavit z těla škodlivé látky a pro pleť znamená opravdu hodně. I mastná pleť může být dehydrovaná. Dokonalou hydrataci nám taky zajistí tekutý kolagen.

BAKTERIE – vyvarovat se mačkání pupínků, které nás na obličeji dráždí. Pokud už musíme nějaký problém odstranit a vymáčknout je důležité dodržet správné zásady hygieny. Měli byste mít čisté ruce a pokud možno odlíčený obličej. Abyste si do otevřené ranky nezanesli bakterie. Taková bakterie může napáchat hodně škody.