blog nejen o ženách a nejen pro ženy..

pravidelná dávka sebevědomí

12.07.2020

Základem dobrého líčení je make-up.


Jak si vybrat dobrý make-up?

Jak si vybrat dobrý make-up? Podle kvality a barvy pleti. Make-up vždy vybírat na denním světle. Pokud chcete večerní líčení, tak při umělém osvětlení.

Make-up má hodně „podob“

Mezi velmi oblíbené patří tekutý make-up:

Hodí se pro většinu typů pleti. Většinou jsou méně krycí, ale kryje více než tónovací hydratační krém. Vyrábějí se v různém provedení – hydratační, bez oleje, s olejem. Podle typu pleti si vyberete ten svůj.

 Make-up v tyčince:                                                                    S tímto make-upem se dobře pracuje, má dobré krytí, ale když to s ním přeženete může pleť hodně zatížit a pleť pak vypadá unaveně. Je vhodný pro normální až suchou pleť.

 Krémový make-up:                                                                 Krémová konzistence se dobré roztírá, má dobré krytí, můžeme používat i jako korektor pod oči. Nehodí se na přesušenou pleť, která se loupe. Nejlépe se nanáší vlhkou houbičkou. Vhodný pro normální pleť. Může i na suchou ale ne přesušenou pleť.

 Pěnový make-up:                                                                       Je to krémový make-up vyšlehaný do pěny. Většinou je ve skleničce a nemá tak dobré krytí jako krémový make-up. Na druhé straně se velice dobře vsakuje do pleti a přitom se nehromadí ve vráskách, jako krémový make-up. Můžeme používat na zralou pleť. Pokud naneseme více vrstev je krytí dokonalé. 

Krémový pudr:                                                                           Vytváří vzhled dokonalého pudrového povrchu. Je vynikající pro mastnou pleť. Jeho použití je velice jednoduché a rychlé. 

Tuhý pudr:                                                                                Můžeme použít jako krycí make-up i jako pudr. Aplikace je velice rychlá a pohodlná. Pokud nanášíme mokrou houbičkou více kryje. 

Tónovací hydratační krém:                                                           Jedná se o klasický pleťový krém, který obsahuje navíc barevnou složku. Vynikající pro letní období, nezatěžuje pleť. Vyrovnává barevnost pleti. 

Podkladová báze:                                                                   Podkladovou bázi můžeme používat pro vyrovnání nerovnosti pleti. Většinou je s barevným přídavkem a make-up nanesený na podkladové bázi vypadá dokonale a profesionálně.